Kontakt os

Videnskabsklubben

Ny Kongensgade 20, st.th.
1557 København V

Tlf.: 33 43 53 30

Find sekretariatets ansatte her.

For generelle henvendelser kan du skrive en besked til os på info@videnskabsklubben.dk eller via kontaktformularen.

Vi vender tilbage til dig hurtigst muligt.

For presserelaterede henvendelser kontakt kommunikations- og PR-ansvarlig Charlotte Price Persson (tlf. 23 81 41 18 eller e-mail: charlotte@videnskabsklubben.dk).

Du finder alt pressemateriale, inkl. pressebilleder og logopakke, her.

Kontakt Videnskabsklubben

11 + 1 =

Sekretariat – hvem er vi?

Har du spørgsmål om Videnskabsklubben, er du altid velkommen til at kontakte os!

Rikke Schmidt Kjærgaard

Rikke Schmidt Kjærgaard

Stifter og adm. direktør

rikke@videnskabsklubben.dk

Katrine Hassenkam Zoref

Katrine Hassenkam Zoref

Projektleder, arrangementsansvarlig

katrine@videnskabsklubben.dk
Tlf.: 31 34 56 70

Charlotte Price Hoffmann

Charlotte Price Hoffmann

PR- og kommunikationsansvarlig

charlotte@videnskabsklubben.dk
Tlf. 23 81 41 18

Tilde Voigt Hansen

Tilde Voigt Hansen

Forløbs- og frivilligkoordinator

tilde@videnskabsklubben.dk
Tlf.: 40 54 27 60

Kirstine Bendix Knudsen

Kirstine Bendix Knudsen

Specialkonsulent og fundraiser

kirstine@videnskabsklubben.dk
Tlf.: 25 13 41 50

Marianne Lejrskov

Marianne Lejrskov

Projektleder med ansvar for forløb

marianne@videnskabsklubben.dk
Tlf.: 22 95 22 33

Nina Tofte Hansen

Nina Tofte Hansen

Projektleder med ansvar for familieklubber i Aarhus

nina@videnskabsklubben.dk
Tlf.: 20 94 84 23

Frederik Nikolaj Larsen

Frederik Nikolaj Larsen

Studentermedarbejder

Sigrid Helene Nissen

Sigrid Helene Nissen

Studentermedarbejder

Marie Schlütter Vilen

Marie Schlütter Vilen

Studentermedarbejder